Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

Sigortasının amaçlarında biride öncelikle, sahip olduğumuz aracın hasarını karşılamak olacaktır. Aracınıza sahip olurken bir bedel ödemektesiniz ve yaşayacağınız bir kaza durumunda sahip olduğunuz bu değeriniz ciddi bir hasar almış olabilir.

Sigortanın amacı böyle bir durumda, kendi aracınızın hasarını karşılamak için belli bir bedel ödemeniz gerekiyor olabilir, böyle bir an sizi zor bir duruma düşürmüş olabilir. Böyle bir anda kasko sigortanız devreye girerek görmüş olduğunuz zarar gideriliyor olacak ve siz gündelik hayatınıza devam ederken, işlemleriniz tamamlanıyor olacaktır.

Kasko Sigortasının Başlama ve Bitiş Süreleri.

Motorlu taşıtın satın alınması ile birlikte taşıt sahibine ya da taşıt sürücüsünün sorumlulukları saymakla bitmeyecek kadar çok olacaktır. Araç sürücüsü ya da taşıt sahibi mevcuttaki risklerini azaltmak adına kasko poliçesi yaptırması durumunda, taksitle ödemesi yapılacaksa şayet peşinatın ödendiği gün sigorta başlıyor olacaktır. Aksi belirtilmediği sürece sigorta poliçeleri, Türkiye sınırları içerisinde geçerli olmakla birlikte, Türkiye saati ile 12:00 da başlar ve bitiş tarihinde yine aynı saatte sona eriyor olacaktır.

Kasko Sigortası Riziko Gerçekleşmesi Durumunda Ne Yapılmalıdır?

        Kasko sigortasında sigortalı mevcut araca hasar gelmesi durumunda, olay günü itibariyle 5 iş günü içerisinde, sigortacıya mevcut durumu bilgilendirmesi gerekmektedir.